righton
12 دی 1401 - 16:45

۵۰ مخزن آب شرب به عشایر تنگستان اهدا شد

بوشهر- فرماندار تنگستان گفت: ۵۰ مخزن آب شرب و یک دستگاه آبشیرین‌کن خورشیدی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان به عشایر تنگستان اهدا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی ظهر دوشنبه در نشست شورای عشایری شهرستان تنگستان اظهار داشت: یک تانکر آبرسانی ویژه عشایر شهرستان تنگستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خریداری شده که تا پایان این ماه برای خدمات‌رسانی به این قشر، وارد شهرستان خواهد شد.

فرماندار تنگستان با تاکید بر اینکه یک سری اقدامات و تأمین برخی نیازهای عشایر پیش از ورود آنها به شهرستان باید انجام شود تا هنگام ورودشان با مشکل مواجه نشوند، بیان کرد: عشایر به عنوان یک قشر مولد در کشور محسوب می‌شوند که عموم مردم از تولیدات عشایر استفاده می‌کنند و ما قدردان این قشر بوده و وظیفه داریم نیازهایشان را تأمین کنیم.

لطفی تصریح کرد: استعدادهای ارزشمندی در بین عشایر وجود دارد که نباید از این استعدادها غافل شویم و خدمات آموزشی مناسب ایشان را باید در دستور کار داشته باشیم.

مقام عالی دولت در تنگستان یادآور شد: نظام اسلامی ایران در هر دوره به خواسته‌ها و نیازهای عشایر عزیز توجه ویژه‌ای داشته است، که این خدمت‌رسانی به عشایر در دولت آیت‌الله رئیسی کاملاً متبلور شده است.

لطفی با بیان اینکه ترکیب اجتماعی جمعیت کشور متشکل از سه جمعیت متمایز شهری، روستایی و عشایری‌ست، اضافه کرد: شهرستان تنگستان به عنوان سومین شهرستان عشایری استان بوشهر محسوب می‌شود که دارای ۱۴۰ خانوار عشایری با ۵۴۰ نفر جمعیت و همچنین ۱۵ هزار رأس دام عشایری است.

در حاشیه نشست شورای عشایری شهرستان تنگستان، ۵۰ مخزن آب شرب و یک دستگاه آب شیرین‌کن خورشیدی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان به عشایر این شهرستان اهدا شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 950374