righton
08 بهمن 1401 - 10:51

آغاز برپایی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن/ فعالیت رادیو مدرسه در دهه فجر

معاون فرهنگی و اجتماعی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در ۶ هزار مدرسه از ۱۲ بهمن خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، وحید عظیمی معاون فرهنگی و اجتماعی اتجادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد، اظهار کرد: یازدهمین دوره مدرسه انقلاب امسال برگزار می‌شود و با تلاش انجام شده به لحاظ کمیت و کیفیت با سال‌های گذشته متفاوت است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۴ هزار نمایشگاه مدرسه انقلاب برگزار شد و تاکنون بیش از ۶ هزار درخواست برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب داشتیم.

عظیمی با بیان اینکه نمایشگاه مدرسه انقلاب در سه بخش دیروز، امروز و فردای انقلاب برگزار می‌شود، گفت: ما در سال گذشته دو مطالبه از رهبر معظم انقلاب داشتیم که اولین مطالبه، مطالعه کتاب ۱۵ جلدی سرگذشت استعمار است؛ این مطالبه را در دیروز انقلاب بررسی کردیم که استعمارگران با هر کشور آزادیخواه موضع دارند و در سه بخش استعمار جسمی و ارضی، اقتصادی و سیاسی، استعمار فرانو اجرا می‌شود.

وی به بخش نقش‌یابی ایران در نظم جهانی اشاره کرد و افزود: مطالبه دوم این است که رهبر معظم انقلاب فرمودند یک نظم جدید جهانی شکل می‌گیرد و به قشر دانش‌‌آموزان مأموریت دادند  که بررسی کنند نقش ایران در نظم جهانی چیست. 

محمدرضا عرب‌پور دبیر یازدهمین دوره جشنواره مدرسه انقلاب نیز اظهار کرد: تاکنون ۶ هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم در مدرسه انقلاب ثبت‌نام کردند که ۳۵۰۰ مدرسه متوسطه دوم و بیش از ۲۵۰۰ مدرسه متوسطه اول شرکت کردند. 

این خبر تکمیل شد

منبع: فارس
شناسه خبر: 1001955