righton
08 بهمن 1401 - 11:14

سفال‌منش: مربی خارجی تیم ملی باید در سطح فوتسال ایران باشد/ باید صبور باشیم

مربی تیم ملی فوتسال ایران گفت که اعضای کادر فنی این تیم برای اضافه کردن یک مربی خارجی که در حد فوتسال کشورمان باشد، تلاش می‌کنند.

شهاب‌الدین سفال‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد برنامه‌های کادر فنی تیم ملی فوتسال در شرایط فعلی اظهار داشت: کادر فنی پس از جام ملت‌های آسیا، ارزیابی کاملی از عملکرد بازیکنان در این مسابقات، مرحله مقدماتی بازی‌ها و تورنمنت تایلند 2022 داشت و تلاش کردیم همه بازیکنان لیگ برتر را به‌صورت دقیق بررسی کنیم.

روی ظرفیت موجود در لیگ برتر سرمایه‌گذاری می‌کنیم
وی با اشاره به اهمیت افزایش تجربه ملی‌پوشان جوان تصریح کرد: ما روی ظرفیت موجود در لیگ برتر و بازیکنانی که حس می‌کنیم می‌توانند در جام جهانی به ما کمک کنند، سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. بیشتر به دنبال میدان دادن به این نفرات هستیم تا آنها پخته‌تر شوند و با تجربه‌ای که از تورنمنت تایلند به دست می‌آورند، آماده ارائه بهترین عملکرد در جام ملت‌های آسیا و جام جهانی باشند.

سال سختی پیش رو داریم و باید صبور باشیم
مربی تیم ملی فوتسال با بیان اینکه برنامه‌های کادر فنی این تیم در راستای موفقیت در جام ملت‌های آسیا و جام جهانی 2024 خواهد بود، عنوان کرد: شمسایی از ابتدا دنبال جوانگرایی بوده و هیچ بازیکنی، جایگاه ثابتی در تیم ملی ندارد. ما کل لیگ را رصد می‌کنیم و می‌خواهیم در دیدارها و تورنمنت‌های تدارکاتی، به بازیکنان فرصت بدهیم. نتیجه برای ما مهم نیست و باید صبور باشیم. سال سختی پیش رو داریم و پای این کار دشوار خواهیم ایستاد تا بهترین نتیجه را بگیریم.

70 درصد برنامه تیم ملی تا سال 2024 را آماده کرده‌ایم
سفال‌منش در مورد دیدارهای دوستانه‌ای که حضور ایران در آن مسجل شده است،‌ بیان کرد: تورنمنت تایلند قطعی شده و فروردین با ازبکستان بازی داریم. تاکنون 70 درصد برنامه خودمان تا سال 2024 را آماده کرده‌ایم و مذاکرات برای برگزاری دیدار دوستانه را با مربیان تیم‌های ملی جهان پیش می‌بریم. ادامه کار برعهده فدراسیون فوتبال است که این دیدارها را با نامه‌نگاری قطعی کند تا بازی‌ها لغو نشود. البته جایگزین‌های مختلفی برای فیفادی‌ها در نظر داریم.

فوتسال , تیم ملی فوتسال ایران ,

امیدوارم قراردادها بسته شود تا مشکلی برای بازی دوستانه پیش نیاید
وی با اشاره به تقابل احتمالی با برزیل خاطرنشان کرد: شهریور ماه در تورنمنتی در کشور برزیل شرکت می‌کنیم و سپس مرحله مقدماتی جام ملت‌ها را داریم که ساز و کار آن مشخص نیست، اما می‌دانیم برگزاری بازی‌ها به‌صورت منطقه‌ای از بین رفته است. برای فیفادی بین دور مقدماتی و جام ملت‌های آسیا،‌ رایزنی‌هایی با چند کشور انجام داده‌ایم. برای فیفادی قبل از جام جهانی تلاش می‌کنیم تیم ملی برزیل را به ایران دعوت کنیم. امیدوارم قراردادها بسته شود تا مشکلی پیش نیاید.

بحث مربی خارجی به نتیجه نرسد، کادر فنی تیم ملی با همین قدرت به کارش ادامه می‌دهد
مربی تیم ملی فوتسال ایران درخصوص تلاش وحید شمسایی برای اضافه کردن یک مربی خارجی به جمع دستیاران خودش به تسنیم گفت: مذاکراتی با تعدادی از مربیان خارجی داشتیم. به دنبال آوردن فردی هستیم که همسطح با فوتسال کشورمان باشد، از ارتباطات بین‌المللی او استفاده کنیم و در راستای ایده‌هایی که داریم، از این مربی کمک بگیریم. البته این مسئله هنوز قطعیت ندارد و اگر به نتیجه نرسد، کادر فنی تیم ملی با همین قدرت به کارش ادامه می‌دهد.

مربی خارجی جدید تیم ملی باید در سطح فوتسال ایران باشد
سفال‌منش درباره گلایه‌های مربیان داخلی پیرامون احتمال عقد قرارداد فدراسیون فوتبال با مربی خارجی اظهار داشت: کادر فنی تیم ملی برای پرورش بازیکنان، از همه مربیان داخلی تشکر می‌کند. ما از نتیجه زحمات این مربیان استفاده می‌کنیم و راهنمایی آنها، کمک شایانی به تیم ملی می‌کند. اگر قرار به اضافه شدن مربی خارجی باشد، او باید در حد نام ایران، صاحب جایگاه بین‌المللی معتبر و نیز دارای تدابیر تاکتیکی نزدیک به ما باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002077